Nový ASUS Zenbook 14 OLED - UX3402

ASUS uviedol do predaja nový Zenbook 14 OLED (UX3402)

2022/08/22

Elegantný a ľahký 14" notebook s novým dizajnom a sviežimi farbami je vybavený OLED HDR displejom s rozlíšením 2,8K a pomerom strán 16 : 10, zvukom Dolby Atmos a procesorom Intel® Core™ 12. generácie

ASUS uviedol do predaja nový Zenbook 14 OLED (UX3402), výkonný, elegantný a ľahký 14-palcový notebook s úplne novým a moderným vzhľadom. Je navrhnutý, aby priniesol plnohodnotný filmový zážitok, čomu zodpovedá jeho OLED NanoEdge displej s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K, 90 Hz obnovovacou frekvenciou, maximálnym jasom 550 nitov a certifikáciou PANTONE® Validated. Displej pokrýva 100 % farebného priestoru DCI-P3 a disponuje certifikáciami DisplayHDR™ True Black 500 na zobrazenie skutočnej čiernej farby a TÜV Rheinland na ochranu očí. Zvukový systém s certifikáciou Harman Kardon a technológiou Dolby Atmos využíva inteligentný zosilňovač na reprodukciu mohutného priestorového zvuku.
Zenbook 14 OLED poháňa 12. generácia procesorov Intel® Core™ s grafickým čipom Intel® Iris® Xe. Vo výbave má až 16 GB RAM, ultrarýchle PCIe® 4.0 SSD úložisko, najnovšiu WiFi 6E konektivitu a 75 Wh batériu. Aj napriek hliníkovému kompaktnému šasi s hrúbkou iba 16,9 mm a hmotnosťou 1,39 kg je k dispozícii plnohodnotná výbava I/O portov vrátane dvoch Thunderbolt™ 4 USB-C® portov, HDMI® 2.0 portu, štandardného USB 3.2 Gen 2 portu, čítačky microSD kariet a 3,5 mm audio jacku.
Nová generácia notebooku Zenbook 14 OLED prináša do série Zenbook moderný vzhľad s novým odvážnym dizajnom veka v dvoch elegantných farbách: Aqua Celadon a Ponder Blue. Premyslený dizajn kladie dôraz na používateľa a má viaceré praktické prvky, ako je 180° pánt ErgoLift, snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle, ASUS NumberPad 2.0, webkamera s technológiou ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) a zlepšenými MyASUS efektmi a nová plnohodnotná ASUS ErgoSense klávesnica a touchpad.
Dizajn modelu Zenbook 14 OLED bol navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Intel a bol testovaný, zlepšovaný a kontrolovaný, aby spĺňal podmienky Intel Evo. To znamená, aby spĺňal alebo prekonal požiadavky spoločnosti Intel z hľadiska hardvérových špecifikácií a kľúčových vlastností, ako sú reakcie notebooku, okamžité prebudenie, výdrž batérie, rýchle nabíjanie a inteligentná kolaborácia.

 

Plnohodnotný filmový zážitok

Zenbook 14 OLED prináša zlepšený audiovizuálny zážitok, ktorý zabezpečuje dotykový OLED NanoEdge displej s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K, obnovovacou frekvenciou 90 Hz a jasom 550 nitov. Displej ponúka neuveriteľne detailné vizuály so živými farbami. Dizajn NanoEdge má ultratenké rámiky, takže pomer obrazovky k telu je 90 %. Vynikajúcu vernosť farieb zabezpečujú certifikácie PANTONE® Validated, a DisplayHDR™ True Black 500 a nízke vyžarovanie modrého svetla potvrdzujú certifikácie SGS a TÜV Rheinland.
Zvukový stereo systém s certifikáciou Harman Kardon a podporou Dolby Atmos reprodukuje pohlcujúci zvuk. V jeho výbave je inteligentný zosilňovač, ktorý pomocou špeciálnych algoritmov zvyšuje hlasitosť až o 350 % bez skreslenia a vďaka Dolby Atmos si používatelia môžu vychutnať nový priestorový zvuk pre všetky typy obsahu, či už je to hudba, filmy alebo video.

Výkonný, ľahký a tenký

Zenbook 14 OLED je navrhnutý na všetky potreby používateľov. Bezproblémový multitasking zabezpečuje 12. generácia procesora Intel® Core™ i7, až 16 GB RAM, grafický čip Intel Iris Xe a ultrarýchle úložisko až do 1 TB PCIe 4.0 x4 SSD. 75 Wh batéria umožňuje celodňovú prevádzku.
Najnovšia WiFi 6E (802.11ax) konektivita prináša gigabitové bezdrôtové pripojenie, ktoré je zlepšené technológiou ASUS WiFi Master Premium vrátane ASUS WiFi Stabilizer. Výsledkom je dokonale stabilné WiFi pripojenie bez rušení a s najvyššími možnými rýchlosťami. WiFi SmartConnect takisto zabezpečuje automatické pripojenie k najlepšiemu WiFi bodu.
Zenbook 14 OLED ponúka prémiové špecifikácie v kompaktnom, tenkom a ľahkom hliníkovom šasi s hrúbkou 16,9 mm a hmotnosťou 1,39 kg. Vo výbave je aj napriek tomu plnohodnotná výbava portov – najnovšie ultrarýchle Thunderbolt™ 4 USB-C® porty podporujú rýchle nabíjanie, pripojenie k 4K UHD displejom a prenos dát rýchlosťou do 40 Gbps. K dispozícii je tiež HDMI® port, štandardný USB 3.2 Gen 2 port, čítačka microSD kariet a 3,5 mm audio combo jack.

Moderný vzhľad, premyslený dizajn

Zenbook 14 OLED prináša nové spracovanie ikonického dizajnu série Zenbook, ktoré je nadčasovo elegantné a zároveň moderné. Nový odvážny dizajn veka je založený na novom monograme 'A', ktorý sa prvýkrát objavil v špeciálnej edícii 30th Anniversary Edition Zenbook. Logo je jemne vyrezané do lesklého kovu a vytvára vzor inšpirovaný japonským remeslom Kintsugi. Ozvenu ikonickej povrchovej úpravy Zenbook so sústrednými kruhmi možno vidieť na koncovkách pántov. Zenbook 14 OLED je k dispozícii v dvoch nových sviežich farbách: Ponder Blue a Aqua Celadon.
Prinášať používateľom najlepší možný zážitok je niečo, na čom nám záleží. Preto je Zenbook 14 OLED vybavený premyslenými dizajnovými prvkami, ako je 180° pánt ErgoLift, ASUS NumberPad 2.0 na jednoduché zadávanie čísiel a snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle na prihlásenie sa do systému Windows jedným dotykom cez Windows Hello. Webkamera využíva technológiu ASUS 3D Noise Reduction (3DNR), ktorá výrazne zlepšuje kvalitu obrazu pre jasnejšie a ostrejšie videohovory. V aplikácii MyASUS sú k dispozícii nové efekty, ako je rozmazanie pozadia, optimalizácia osvetlenia či sledovanie pohybu tváre a očí.
Notebook je takisto vybavený novou plnohodnotnou ErgoSense klávesnicou a touchpadom pre najpohodlnejší zážitok z písania. Rozstup klávesov je 19,05 mm, rovnako ako v prípade stolných klávesníc, a aktivačná vzdialenosť je 1,4 mm pre optimálny zážitok z ich stláčania. Touchpad ErgoSense využíva špeciálnu hydrofóbnu vrstvu pre hladší pocit dotyku a disponuje tiež odolnou a ľahko čistiteľnou vrstvou proti odtlačkom prstov.

ŠPECIFIKÁCIE1

ASUS ZenBook 14 OLED (UX3402)
Procesor Intel® Core™ i7-1260P
Intel® Core™ i5-1240P
Displej 14" 2,8K 16 : 10 OLED NanoEdge 90Hz dotykový displej
14" 2,8K 16 : 10 OLED NanoEdge 90Hz nedotykový displej
Operačný systém Windows 11 Home
Windows 11 Pro
Grafická karta Intel® Iris® Xe
Operačná pamäť 16 GB LPDDR5 4800 MHz na základnej doske
8 GB LPDDR5 na základnej doske
Úložisko 512 GB PCIe® Gen4.0 x 4 SSD
1 TB PCIe® Gen4.0 x 4 SSD
Konektivita WiFi 6E (802.11ax)
Bluetooth® 5.2
Webkamera 1080p FHD kamera
720p HD kamera
I/O porty 2 x Thunderbolt™ 4 USB-C®
1 x USB 3.2 Gen 2 typu A
1 x HDMI® 2.0
1 x MicroSD
1 x audio jack
Touchpad ASUS NumberPad 2.0 (voliteľné) / ASUS ErgoSense touchpad
Audio Harman Kardon-certifikovaný Dolby Atmos zvukový systém s 2 reproduktormi
Zabudované mikrofónové pole s podporou služieb Cortana a Alexa
Batéria 75 Wh
Napájací zdroj 65 W USB-C®
Rozmery 313,6 x 220,6 x 16,9 mm
Hmotnosť 1,39 kg1 Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com